20.4.2009

Nový riaditeľ nemocníc vo Svidníku a Humennom.

HUMENNÉ/SVIDNÍK (17. apríl 2009) – Martin Kundrát je novým riaditeľom Nemocnice s poliklinikou Anreja Leňa v Humennom a Nemocnice s poliklinikou arm. Gen. L. Svobodu  vo Svidníku. Rozhodli o tom správne rady neziskových organizácií, ktoré nemocnice prevádzkujú.

,,Tím Martina Kundráta preukázal svoje schopnosti, keď sa mu úspešne podarilo konsolidovať Železničnú nemocnicu v Košiciach, ktorá dnes napĺňa očakávania. A hoci  nemocnice v Humennom a Svidníku sú väčšou výzvou, veríme, že sa mu podobne bude dariť aj tu,“ vysvetlil Igor Mrva, šéf segmentu zdravotníctva skupiny J&T.
,,Vnímam očakávania akcionárov a keďže v oboch mestách sú nemocnice dôležitými zariadeniami plniacimi dôležitú funkciu a zamestnávajúce množstvo ľudí vnímam záujem verejnosti aj zamestnancov o ďalšie smerovanie. Dnes však môžem povedať len toľko, že sme si dali naozaj pár dní na rýchle analyzovanie situácie v oboch nemocniciach a po nich pripravíme plán najbližších krokov o ktorých budeme hovoriť tak so zamestnancami, ako aj informovať verejnosť“ povedal Martin Kundrát.
Prevádzkovateľom nemocníc sú od 1. 11. 2006 neziskové organizáicie - Nemocnica Anreja Leňa v Humennom a Nemocnica arm. Gen. L. Svobodu Svidník, ktorých zakladateľom je spoločnosť Spoločné zdravotníctvo a.s. Ide o spoločný podnik Prešovského samosprávneho kraja, ktorého podiel predstavuje 34% a spoločnosti Svet zdravia, s podielom 66% ktorá je súčasťou skupiny J&T. Prevzatie nemocnice týmito neziskovými organizáciami vyplýva z uznesenia Prešovského samosprávneho kraja, ktorý hľadal pre obe nemocnice strategického partnera. Ten vzišiel z tendra, v ktorom uspela J&T FINANCE GROUP. Obe neziskové organizácie získali povolenie na poskytovanie zdravotnej starostlivosti 31. októbra 2006.


J&T je v súčasnosti jednou z najvýznamnejších a najrýchlejšie sa rozvíjajúcich skupín na území bývalého Československa s celkovou hodnotou aktív zhruba 4 mld. EUR. Hlavnými oblasťami podnikania skupiny sú privátne a investičné bankovníctvo, realitný development a energetika.  V súčasnosti je aktívne prítomná predovšetkým na trhoch Slovenskej republiky, Česka, Švajčiarska a Ruska. V rámci zdravotníctva prevádzkuje ešte Železničné nemocnice v Košiciach a Bratislave, záchrannú službu a je spolumajiteľom spoločnosti HPL. Viac na www.jtfg.com.
Nemocnica s poliklinikou Anreja Leňa v Humennom je nemocnicou II. Jej história siaha až do roku 1885 kedy v Humennom vnikla Verejná krajinská nemocnica. Súčasný nemocničný komplex bol postavený v roku 1940, v tom čase ako jedno z najmodernejších zariadení v Európe. V roku 1988 k nemocnici pribudla poliklinika. Viac na www.nsphe.sk
Nemocnica s poliklinikou arm. Gen. L. Svobodu vo Svidníku je nemocnica II. Nemocnica vo Svidníku začala činnosť až v roku 1947 ako jeden chirurgický primariát. Postupne pribúdali jednotlivé oddelenia a v roku 1964 aj poliklinika. Viac na www.nspsk.szm.sk

 

Autor: Maroš Sýkora - Hovorca, vedúci odd. PR