Média servis

Na tomto místě jsou k dispozici tiskové zprávy, hlavní údaje o skupině J&T a kontakty na osoby odpovědné za PR ve skupině.

Bilanční suma J&T BANKY vzrostla meziročně o více než 50 % na 83 mld. Kč

19. červenec 2012

J&T Banka pokračuje v úspěšném růstu. Podle předběžných konsolidovaných výsledků k 30. 6. 2012 banka meziročně dosáhla 53% nárůstu bilanční sumy na 83 miliard korun a více než dvojnásobného navýšení zisku, který činí 581 milionů korun. 

I nadále banka postupuje v konsolidaci veškerých aktivit J&T z oblasti privátního a investičního bankovnictví, kterou zahájila koncem loňského roku začleněním J&T BANKA MOSKVA, jako dceřiné společnosti do své struktury.

„V současné chvíli považujeme Rusko za jednu z klíčových oblastí, a proto se zde připravujeme na výraznou expanzi a růst. Vzhledem k celosvětově slábnoucímu zájmu investorů o privátní služby ve Švýcarsku a dlouhodobě minimálnímu přínosu curyšské banky našim klientům, jsme se rozhodli ukončit zde naše působení a koncentrovat se na rozvoj služeb banky na Barbadosu. Ten nám jako stabilní a transparentní mezinárodní bankovní centrum nabízí také přístup na trhy v Latinské Americe,“ dokresluje aktivity za první půl rok Štěpán Ašer, generální ředitel J&T Banky.

V porovnání s loňským rokem došlo také k nárůstu úvěrů, a to o 42 % na více než 38 miliard korun. Vklady klientů pak ve sledovaném období vzrostly o 26 % na 60 miliard korun. Kapitálová přiměřenost je k 30. červnu letošního roku na úrovni 11,2 %.