Média servis

Na tomto místě jsou k dispozici tiskové zprávy, hlavní údaje o skupině J&T a kontakty na osoby odpovědné za PR ve skupině.

Investiční zlato v J&T Bance

9. srpen 2011

V Praze 9. srpna 2011

J&T BANKA, a.s. přináší svým klientům možnost investování do aktiva prověřeného tisíciletími lidské historie - fyzického zlata. Standardizované, číslované zlaté slitky o hmotnostech 100g a 1000g v nabídce J&T Banky pocházejí z přední světové afinerie Argor-Heraeus.

„Fyzické zlato by nemělo chybět v portfoliu každého našeho klienta, který nejen považuje za povinnost uchovat hodnotu vydělaných peněz pro další generace, ale zároveň i vnímá rizika dnešní doby,“ říká Andrej Zaťko, člen představenstva a ředitel úseku obchodu J&T Banky. „Zlato slouží k diversifikaci majetku našich klientů stejně jako nemovitosti či jiná nefinanční aktiva,“ dodává Zaťko.

„Našim klientům již několik měsíců doporučujeme nákupy drahých kovů ve formě investičních fondů,“ připomíná Daniel Drahotský, ředitel úseku finančních trhů J&T BANKY. Investiční slitky vysoké ryzosti vykazují ještě vyšší míru bezpečnosti uložení finančních prostředků, a to zvlášť v průběhu krizí či jiných neočekávaných událostí.

„Klient by neměl mít pocit, že zlato je na současných cenových úrovních investiční trhák, na kterém pohádkově zbohatne. Zlato je investice, o které se má uvažovat v řádech desítek let. Přesto však dokáže většinou plnit svou roli i krátkodobě. Vzhledem k pokračujícímu zadlužování takzvaně rozvinutých zemí a poklesu důvěry v jimi vydávané papírové peníze, zlato v dnešních dnech jen znovu potvrzuje svoji schopnost posloužit jako bezpečný přístav v časech nejistoty,“ říká Drahotský.

Zlato je unikátním aktivem na rozhraní komodit a peněz. Díky své vysoké hustotě dokáže v malém objemu koncentrovat velký majetek. Neopotřebovává se ani nekoroduje. Přestože nemá svoji centrální banku, jedná se historicky o jedno z mála neoficiálních platidel, téměř kdekoli směnitelné zpět za peníze. Na rozdíl od peněz jej však nelze natisknout. Objem zásoby vytěženého zlata se každoročně zvyšuje jen minimálně.

Investice do zlatých slitků J&T Banka nabízí pouze pro klienty osobního a privátního bankovnictví. Cena stogramového slitku podle aktuálního fixingu na londýnském trhu a kurzu dolaru činí přibližně 100 tisíc korun, cena kilogramového je 987 tisíc korun. Klienti si mohou zakoupené zlato uschovat v trezorech J&T Banky a využít také možnosti zpětného odkupu u banky. Investiční zlato je osvobozené od DPH.