Média servis

Na tomto místě jsou k dispozici tiskové zprávy, hlavní údaje o skupině J&T a kontakty na osoby odpovědné za PR ve skupině.

J&T spolu s Michalem Šnobrem zakládají nový fond a investují do chemického průmyslu

30. květen 2022

Investiční fond kvalifikovaných investorů J&T ARCH INVESTMENTS spolu s Michalem Šnobrem, výrazným českým investorem, zakládají private equity fond J&T MS 1 SICAV, se kterým společně investují do přední světové chemické společnosti Venator Materials PLC, obchodované na newyorské burze NYSE. Tímto získávají 9,42% podíl této firmy a stávají se jejím druhým největším akcionářem.

„Již delší dobu sledujeme Venator Materials a trh titanové běloby obecně a pevně věříme v jedinečnou tržní pozici Venatoru, který se zaměřuje na úzce specializovaný segment tohoto trhu. Jsme přesvědčeni, že akcie Venatoru jsou hluboce podhodnocené,“ uvádí k investici Michal Šnobr, spoluzakladatel, investor a poradce fondu J&T MS 1 SICAV.

O fondu J&T MS 1 SICAV

J&T MS 1 SICAV, a.s. je private equity fond se sídlem v České republice, založený společností J&T a Michalem Šnobrem, přičemž jeho investory jsou fond J&T ARCH INVESTMENTS a společnost MARTYBA Invest a.s. ovládaná Michalem Šnobrem, zkušeným investorem na kapitálových trzích, minoritním akcionářem společnosti ČEZ, odborníkem na energetiku a podnikatelem v cestovním ruchu, nemovitostech a zemědělství.

J&T ARCH INVESTMENTS, fond kvalifikovaných investorů, je hlavní investiční platformou skupiny J&T. Fond investuje do podniků, projektů a partnerství, které skupina pomáhala v posledních 25 letech vybudovat a podílí se také na naplňování ambicí Česko-slovenského kapitálu v Evropě a ve světě. Fond spravuje nejen majetek zakladatelů skupiny J&T, ale také privátních a institucionálních investorů. J&T ARCH INVESTMENTS je obchodovaný na Burze cenných papírů Praha, kde patří mezi nejlikvidnější tituly.

O Venator Materials PLC

Venator Materials PLC je přední světová chemická společnost s tržbami 2,2 miliardy amerických dolarů věnující se výrobě titanové běloby a funkčních aditiv. Její produkty se využívají primárně jako přídavek do plastů a nátěrů, ale taktéž v kosmetice, potravinářství, textilním a papírenském průmyslu. Společnost se sídlem ve Velké Británii provozuje 20 továren po celém světě a zaměstnává přibližně 3 700 lidí.