Média servis

Na tomto místě jsou k dispozici tiskové zprávy, hlavní údaje o skupině J&T a kontakty na osoby odpovědné za PR ve skupině.

J&T Finance Group SE a Petrus Advisers se dohodli na odkupu akcií Moneta Money Bank

23. červen 2022

Společnost Petrus Advisers, největší nezávislý akcionář Moneta Money Bank a. s. (dále “Moneta”), se dnes domluvila se skupinou J&T Finance Group (dále “J&T”) na prodeji všech akcií Monety za nezveřejněných podmínek.

„Po obdržení několika nevyžádaných nabídek jsme se rozhodli pro skupinu J&T, která je dle nás pro Monetu a její strategii nejvhodnějším novým referenčním akcionářem. I nadále věříme v její samostatnou strategii pod současným vedením a do budoucna si plánujeme ponechat jen menší podíl,“ uvedl Klaus Umek, Managing Partner, a dále komentuje: „Jsme z toho venku s velkým ziskem, ale neodcházíme. Za poslední dva roky jsme svou pozici v Monetě výrazně navýšili a dosáhli téměř 10% podílu. Do budoucna její strategii podpoříme s menším podílem.“ 

Investiční ředitel J&T Finance Group Adam Tomis uvedl: „Dohoda s Petrusem pro nás představuje zajímavou příležitost investovat do strategického podílu v největší nezávislé bance na českém trhu a dobře zapadá do našeho československého příběhu. Očekáváme, že cílovým držitelem podílu bude fond J&T ARCH INVESTMENTS. Další podrobnosti zveřejníme v následujících dnech.“

O Petrus Advisers:

Petrus Advisers je investiční manažer regulovaný FCA s kancelářemi v Londýně, Bratislavě, Frankfurtu a Miláně.

O J&T Arch Investments:

J&T ARCH INVESTMENTS, fond kvalifikovaných investorů, je hlavní investiční platformou skupiny J&T. Fond investuje do podniků, projektů a partnerství, které skupina pomáhala v posledních 25 letech vybudovat a podílí se také na naplňování ambicí Česko-slovenského kapitálu v Evropě a ve světě. Fond spravuje nejen majetek zakladatelů skupiny J&T, ale také privátních a institucionálních investorů. J&T ARCH INVESTMENTS je obchodovaný na Burze cenných papírů Praha, kde patří mezi nejlikvidnější fondové tituly.