Servis pre médiá

Tu nájdete tlačové správy, hlavné údaje o skupine J&T a kontakty na osoby zodpovedné za PR v skupine.

J&T kupuje finanční skupinu Atlantik

1. jún 2010

J&T Finance, a.s., podepsala smlouvu s KKCG Finance, B.V., o koupi finanční skupiny ATLANTIK, tedy 100 % akcií společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., a 100 % akcií společnosti Atlantik Asset management investiční společnost, a.s. Dokončení transakce podléhá schválení České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Na základě dohody smluvních stran nebude kupní cena zveřejněna.

„Koupí Atlantiku získáváme nejen kvalitní tým odborníků na kapitálové trhy, ale i technologické zázemí pro rozvoj služeb. Portál eAtlantik považujeme za nejlepší klientskou platformu pro obchodování s cennými papíry,“ uvedl Štěpán Ašer, generální ředitel J&T Banky.
Důležitost elektronické platformy potvrzuje také Monika Céreová, ředitelka pobočky J&T Banky v Bratislavě, která dodává:„Jedním z prvních kroků po dokončení transakce bude představení portálu eAtlantik klientům na Slovensku. Tento tah zapadá do naší strategie oživení Bratislavské burzy.“ Na technologiích Atlantiku J&T plánuje také dále rozvíjet spolupráci s finančními poradci.
„Věříme, že ze spojení banky s jedním z největších obchodníků na českém trhu budou profitovat zejména klienti obou společností, kterým se otevře přístup k novým produktům a službám,“ dodal Ašer.

Spolumajitel KKCG Finance, Miloslav Vyhnal, k prodeji aktiv řekl: „Společnost ATLANTIK finanční trhy jsme kupovali v situaci, kdy byla ve špatném finančním stavu. Naším cílem bylo ji restrukturalizovat, kapitálově posílit a vrátit zpět mezi nejlepší a největší hráče na kapitálovém trhu. To se nám beze zbytku podařilo. Po více než deseti letech úspěšného rozvoje a budování skupinu ATLANTIK výhodně prodáváme s mnohonásobným zhodnocením vloženého kapitálu, který plně odpovídá našim představám. Tato transakce je jedním z příkladů a potvrzením úspěšné investiční strategie celé skupiny KKCG. KKCG Finance se i do budoucna bude zaměřovat na vyhledávání vhodných investičních příležitostí v oblasti financí a finančních služeb.“ A zdůrazňuje: „S J&T Finance přichází partner, který nejen akceptoval naše podmínky, ale zejména zajistí pro klienty ATLANTIKu další rozšíření nabídky produktů a služeb a vhodně doplňuje stávající portfolio. Klienti tak budou moci využít kompletní investiční a bankovní služby.“

O finanční skupině ATLANTIK
ATLANTIK FT je kapitálově nejsilnějším nebankovním obchodníkem s cennými papíry na českém trhu. V roce 2009 objem obchodů dosáhl celkové výše 62 mld. korun. ATLANTIK FT tím potvrdil své postavení čtvrtého největšího obchodníka s cennými papíry v ČR. ATLANTIK má přístup na největší akciové trhy v USA a Evropě, na burzy v Maďarsku a Polsku a v dalších více než 100 zemích. I proto zaznamenává stálý nárůst klientů, kteří mají o tento způsob obchodování zájem.

ATLANTIK AM se specializuje na individuální správu majetku pro privátní osoby, obchodní společnosti, města a klienty z řad neziskového sektoru (nadace, odborové svazy apod.) Poskytuje individuální investiční poradenství a prodej a distribuci fondů. Ke konci roku 2009 svěřili klienti společnosti ATLANTIK AM do správy finanční prostředky ve výši 2,7 mld. Kč.

O skupině J&T
Skupina J&T se zaměřuje na poskytování komplexních služeb spojených s privátním bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním. Své služby rozvíjí především na trzích České a Slovenské republiky, ale je přítomna i na trzích Švýcarska, Ruské federace a v Karibské oblasti. Mezi podstatné účasti společnosti patří čtyři banky (J&T Banka, a.s., J&T Bank (Switzerland) Ltd., J&T Bank ZAO a J&T Bank and Trust Inc.). Společnost J&T Finance, a.s., je dceřinou společností J&T Finance Group, a.s., a je mateřskou společností bank a dalších finančních institucí ze skupiny J&T.

V případě dotazů prosím kontaktujte:

Petr Málek
J&T BANKA, a. s
ředitel odboru marketingu
malek@jtbank.cz
+420 606 622 821
Daniel Plovajko
KKCG, a.s.
ředitel marketingu a komunikace
plovajko@kkcg.cz
 

Autor: Petr Málek, marketingový ředitel J&T